☆ Jak sobie radzić z rozszerzonymi porami? ☆


Dlaczego mam rozszerzone pory?

1. Wiotczenie skóry

Wraz z starzeniem się skóry traci ona elastyczność, a produkcja kolagenu się zmniejsza, więc tracą siłę w ''ukrywaniu'' porów. 
Więc jeśli jesteś po 30 powinnaś wprowadzić do swojej pielęgnacji witaminę A (retinol, kwas retinowy, retinoid), B3 (niacyna, amidy) i C (kwas askorbinowy - świetny składnik aktywny, który może pobudzić produkcję kolagenu - jednak dla osób przed 30 ten składnik aktywny nie jest wymagany). 
Dla młodszych osób najlepszą radą będzie dbanie o nawilżenie i nawodnienie skóry.
Im bardziej wysuszona skóra, tym bardziej pory będą widoczne, szukaj humektantów jak: kwas hialuronowy, gliceryna.

2. Nadmierna produkcja sebum

(✰W kolejnym poście zamieszczę porady jak ograniczyć produkcję sebum ✰)

Głownie w trakcie lata skóra staje się bardziej tłusta niż zwykle, dzieje się tak, gdyż słońce i gorące powietrze wysusza naszą skórę, a nasza skóra broniąc się przed przesuszeniem produkuje więcej sebum. Najpierw zacznij od nawodnienia odwodnionej skóry.

TIP: Świetnym sposobem jest zaparzenie zielonej herbaty, po wystygnięciu przelać ją do naczynia lub plastikowej torby i włożyć do niej bawełniane płatki kosmetyczne i trzymać to w lodówce. 
Po schłodzeniu nałóż płatki nasiąknięte zieloną herbatą na miejsca, w których masz widoczne pory.
Zielona herbata znana jest z właściwości zmniejszających produkcję sebum.

Kolejną rzeczą jest przechowywanie toników, esencji i maseczek w płachcie w lodówce. 
Witamina B3 sprawdzi się świetnie! Nie tylko pomoże w nawilżeniu i nawodnieniu skóry, ale także ureguluje produkcję sebum.

3. '' Przeciążenie'' Twoich porów

Każdy zbierający się brud, martwe części naskórka, zanieczyszczenia powietrza - wszystko to sprawia, że pory się rozszerzają. Również złe nawyki jak: drapanie, duszenie, wyduszanie pryszczy powiększą pory. 





1. Czy ''parówka'' (trzymanie głowy nad miską gorącej wody) oraz mycie ciepłą wodą otwierają pory?
Ciepło rozmiękcza stwardniały olej w tunelu porów, więc łatwiej będzie wybić się porom na zewnątrz

2. Czy wyciskanie zaskórników, wągrów jest polecane?

Zabiegi te wykonywane profesjonalnie mogą działać cuda, jednak robienie tego w domu przez drastyczne wyciskanie powoduje powiększanie się porów i niszczenie naskórka, mogą również wdać się jakieś infekcje bakteryjne. Najlepiej w tym wypadku odwiedzić profesjonalistę.

3. Czy plastry na wągry działają?

Nie, zazwyczaj usuwają one tylko małe włoski z twarzy i mogą prowadzić do pogorszenia problemu.





1. Najważniejsze jest podwójne oczyszczanie skóry

tak, aby żaden brud nie pozostał na naszej twarzy, szczególnie, gdy nosimy makijaż. (Mycie twarzy olejkiem oraz żelem). Nie warto polegać na chusteczkach do demakijażu, ponieważ pozostawiają one wciąż wiele makijażu na twarzy, co zapycha nasze pory. 
Oczyszczanie ma tu kluczowe znaczenie, jednak należy pamiętać, aby robić to delikatnie - przy zbyt drastycznym oczyszczaniu możemy zniszczyć sobie skórę.
Możecie myć twarz ciepłą (ale nie gorącą!) wodą, a następnie spryskać twarz zimnym tonikiem (można go włożyć do lodówki), przy zimnie pory się delikatnie zwężają.

2. Regularne złuszczanie skóry przez peelingi z BHA (kwas salicylowy) -

 rozwiązanie długoterminowe oraz zapobiegające - oczyszczanie chemiczne.

KWAS SALICYLOWY = ROZPUSZCZANIE TŁUSZCZU

Jest to delikatniejsza i skuteczniejsza metoda od złuszczania mechanicznego (ostre peelingi).
W środku porów jest olej, więc BHA ma możliwość penetracji i dotarcia do oleju i rozpuszczenia go i oczyszczenia porów. Więc używając BHA 2-3 razy w tyg o sile 2% możesz znacznie zapobiec powstawaniu wągrów w miejscach rozszerzonych porów.

3. Używaj składników wchłaniających oleje 

jak: aktywny węgiel drzewny, glinka bentonitowa, glinka. Wiedzą one jak wyciągać zanieczyszczenia z porów, jednak nie należy używać ich zbyt często, mają właściwości wysuszające skórę, więc należy znaleźć dobrą maseczkę z glinką, która nie będzie wysuszać, są one lepsze od fizycznych peelingów, które stosujemy, ponieważ nie mają takiej penetracji jak np. kwas salicylowy. Więc BHA + MASECZKI Z GLINKI na pewno pomogą zapobiegać formowaniu się wągrów.

4. Noszenie mniejszej ilości makijażu szczególnie w czasie lata. 
Latem skóra jest bardziej tłusta i w połączeniu z potem i makijażem jest świetnie przygotowana na powiększanie się porów. Więc używaj mniej makijażu lub stosuj podkład, który jest sprawdzony i Cię nie zapycha. Możesz również używać krem z filtrem + odrobina korektora na pewno się sprawdzą. 

5. Używanie kremu z filtrem.

Najlepiej każdego dnia. Kluczem jest znalezienie kremu z filtrem UV, który nie będzie Cię zapychać. 

Słońce nie tylko wysuszy Twoją skórę, ale również może powodować poparzenia, rozbijać kolagen w Twojej skórze, więc skóra będzie łatwo się starzeć, sebum będzie intensywniej się wytwarzać, więc masz większą szansę na zapychanie się porów i powstawanie zaskórników. 

Najważniejszym sposobem jest zdecydowanie STOSOWANIE KREMU Z FILTREM UV.



TIP: Warto spróbować kosmetyków, które w składzie zawierają algi, maseczki algowe, maseczek peel-off, żel aloesowy ( który również dobrze nawilża i wygładza skórę).

W makijażu warto użyć bazę, która wygładzi wam pory. Nie należy używać rozświetlacza na miejsca, w których pory są widoczne, puder należy w tych miejscach wklepywać (np. mokrym beauty blenderem).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Copyright © 2014 Urodomania , Blogger